Torutööd juhatavad sisse Nõlvaku tänava kolimise

6. märts 2011

Sel nädalal Mõisavahes alustatud torutööd lähevad peagi üle uue Nõlvaku tänava ehituseks ning märtsi jooksul algab samas ka uue Prisma kaubanduskeskuse ehitus, selle avamine on plaanis tuleva aasta kevadel.

Täiesti uues asukohas Nõlvaku tänava ehitamine teenib kahte eesmärki. Et Tartu linn saaks ära mahutatud Idaringtee ja et Prisma saaks Tartusse järgmise kaubanduskeskuse, mille avamiseks on tehtud aastaid ettevalmistusi.

Nõlvaku tänav on kavas kolida linna kortermajade suunas, Idaringtee tuleb Lohkva majade poole, kaubakeskus tuleb nende kahe vahele Räpina maantee äärde. Ehitus algas torutöödest, mis juhatavad sisse mitmeks etapiks jagatud tänavaehituse.

Esimene, millega Oma Ehitaja projektijuhi Ants Sahteli sõnutsi tehakse algust lähinädalail, on uue Nõlvaku tänava lõik Jaama tänavast Mõisavahe 47 majani. See peaks valmima mais ja siis suunatakse liiklus seniselt Mõisavahe tänavalt ümber. Senimaani peaks liiklus praegusel Nõlvaku tänaval kulgema takistusteta.

Uus hüpermarket

Järgmistes etappides rajatakse uus Nõlvaku tänav Mõisavahe 47 majast Mõisavahe tänava otsani, siis Jaama ja Nõlvaku tänava ringristmik ning veel ka Kaunase ja Jaama ringristmik.
Tänavaehitus peaks ühele poole saama septembri lõpuks. Sellega on kiire, sest Prisma tuleb nurgeti praeguse Nõlvaku tänava alale.

Uuele Prismale ehitusloa andmine on tõenäoline tuleval nädalal, kinnitas Tartu arhitektuuri ja ehituse osakonna juhataja Karin Raid. Käsil on viimaste kooskõlastuste hankimine.

Prisma Peremarket saatis üleeile laiali teadaande, kus kinnitati järgmise Prisma hüpermarketi avamist Tartus kevadel 2012. Prisma hakkab tegutsema uues kaubanduskeskuses, mille arendajaks on Soome kinnisvaraarendamise fond VCA Baltic Retail. Lisaks Prisma  hüpermarketile tuleb keskusse teisigi kauplusi.

AS Oma Ehitaja on vastutav keskuse disaini ja ehituse eest. Uue kaubanduskeskuse üldpindala on ligi 13 500 ruutmeetrit, millest Prisma müügipinda tuleb 8400 ruutmeetrit. Keskuse juures on 650 parkimiskohta.

Prisma Peremarketi turundus- ja kommunikatsioonidirektor Kadri Lainas ütles, et asukoht suure elanikkonnaga Annelinna külje all on väga hea. Ta viitas ka, et sellesse kohta tuleb oluline liiklussõlm. «Väga hoolikalt valime kohta,» ütles Lainas.

Linn kiidab tehingut

Tartu abilinnapea Margus Hanson ütles, et kõigile osapooltele sobiva lahenduseni jõudmine nõudis ses paigas kompromisse, mille tulemusel  moodustati lõpuks Luunja valla Väike-Lohkva kinnistust ja linnale kuuluvatest kinnistutest, sealhulgas senise Nõlvaku tänava kinnistust, uus krunt, kuhu tuleb kaubanduskeskus.

Linna maal tuleb nüüd välja ehitada uus tänav ja ringristmikke, aga Hanson ütles, et osapooled on kokku leppinud, et see pole linna kulu. Tehingu tulemusena kohustub ostja tegema vajalikud kulutused linna maal. Tööde maht väljaspool kaubanduskeskuse krunti on kokku 24 miljonit krooni.

Linnal tuleb maksta juurde miljoni krooni jagu vaid lisatööde eest, et Mõisavahe tänava lõppu valmiks uus linnaliinibusside peatus ja busside seisuplats.

«Kogu selle lahenduse otsimise protsess ise – kõik juriidilised käigud, kahe omavalitsuse maad, linna piiri nihutati – oli väga väljakutsuv ettevõtmine,» ütles Hanson.