Telia ninanips klienditeenindajatele: 23. veebruari saavad vabaks vaid kontoritöötajad. Esindused ja infoliinid töötavad täistuuridel 

15. veebruar 2018

Telia teatas täna saadetud pressiteates justkui otsustas ettevõte kõigile oma töötajatele Eesti vabariigi 100. aastapäeva puhul 23. veebruari vabaks kinkida. Sel päeval ei suleta ühtki esindust ning ükski pole ka lühendatud graafikuga avatud. Ka infoliinid on ööpäevaringselt avatud.


Telia Eesti personaliüksuse direktor Janika Kuusik märkis saadetud pressiteates, et kuna tegu on suure ja väärika tähtpäevaga, otsustas ettevõte töötajatele selle raames ka omapoolse kingituse valmistada.


„Kuna 24. veebruar on laupäev, mille paljud inimesed veedavad nagunii pereringis, soovime täiendava vaba päevaga anda inimestele võimaluse hakata Eesti sünnipäeva pidustusteks valmistuma juba reedel. Sel päeval saame mõtiskleda iseenda, oma riigi ja riikluse üle, osaleda EV100 sünnipäevaüritustel ja valmistada ette peolaua. Saame veeta päeva koos oma lähedastega ning loodame, et vaba päev tekitab erilise peotunde ja õhustiku,“ lisas Kuusik.


Telia esindused on siiski 23. veebruaril avatud ja seda tavapärase graafiku alusel. Samuti töötavad kõik Telia infoliinid.


Telia meediasuhete juhi Raigo Neudorfi sõnul ei saa Telia oma esindusi sulgeda, kuna nende avatud olemist sätestavad kaubanduskeskuste rendilepingute tingimused. Siiski võimaldatakse töötajatele, kes 23. veebruaril tööl on, lühendatud graafiku alusel tööd ning kompromissiks üht vaba päeva.


Oleme seotud kohustusega hoida esindusi kaubanduskeskustes säärastel puhkudel avatuna.
Raigo Neudorf

Neudorf selgitas, et Telia muudaks hea meelega ka kõigile oma esinduste töötajatele 23. veebruari vabaks päevaks. "Siin oleme seotud kohustusega hoida esindusi kaubanduskeskustes säärastel puhkudel avatuna, kuna nii näevad üldjuhul ette rendilepingu tingimused ning selline on ka kaubanduspinna rendileandja ootus," ütles Neudorf.


Ta lisas, et see on ühtlasi koht, kus riik saaks otsustada, et sellises situatsioonis saab iga ettevõte ise endale sobivalt käituda.


"Kuna esinduse töötajad on valdavalt tööl eraldi graafiku alusel, siis saavad need inimesed, kes 23.02 tööd teevad, hiljem endale valida lühema tööpäeva," lisas Neudorf.


"Suure ja olulisi teenuseid pakkuva ettevõttena on meil veel inimesi, kes peavad 23.02 graafiku järgselt tööl olema – näiteks osa kõnekeskuse inimesi ja osa tehnikuid, kes pakuvad klientidele teenuste tuge. Ka kõigil nendel inimestel on võimalus hiljem vormistada endale lühem tööpäev," edastas Neudorf.

                                                                                                         Allikas: Postimees