Riina teadis oma õigusi- ta polnud nõus alandustega

22. märts 2018

Riina otsustas ise lahkumisavalduse kirjutada ja lahkus sirge seljaga. Ta teadis, et selles firmas ei ole töötajal lubatud mõelda ega arvamust avaldada - sa oled lihtsalt oma ülemuste tujudele alluv ori.


Esimene lugu paljudest. Riina töötas suures ketipoes ja püüdis oma õiguste eest seista. Enne tööle asumist mainis esimese asjana, et ta on üksikema ja tal pole lapsehoidjat kusagilt võtta.

Esimene kokkupõrge juhtus ajal, mil Riina laps haigestus. Ta teavitas oma juhatajat ning sai mõne aja möödudes sõnumi:
„Tere! .... Miks sa valetad korduvalt. Sinuga pole võimalik sedasi töösuhet jätkata.“


Riina hakkas oma õiguse eest võitlema ja püüdis tõestada, et ta ei valeta. Ta helistas klassijuhatajale ja palus koolipoolset ametlikku dokumenti tõestamaks, et tema laps koolis ei käinud. Kuigi Riina esitas kooli direktori poolt väljastatud dokumendi oma kaupluse juhatajale ja ta teadis, et ta ei valeta, tekkis sellest ajast esimene mõra nende omavahelistesse suhetesse.


Riina paigutati tööle kassasse. Probleemid jätkusid. Näiteks öeldi talle, et tema paus hakkab jooksma hetkest, kui ta kassatoolilt tõuseb. Tegelikult pidi ta kassasse jäetud piima, liha ja muu viima tagasi õigestesse kohtadesse. Seda pidi Riina oma otseste ülemuste sõnul tegema pausi ajast. Kuna Riina oli käinud koolitustel ja lugenud läbi töökorraldusereeglid, teadis ta väga hästi oma õigusi. Kuna ta ei nõustunud ülemuste leiutatud reeglitega, hakkasid nad Riina elu põrguks tegema.


Peale seda juhtumit muutus juhataja suhtumine Riinasse väga tõrjuvaks ja üsna ebameeldiv oli tal tööl käia. Kuid Riina harjus sellega ära.


Järgmine vahejuhtum oli Riina jaoks väga ebameeldiv. Operatsioonilt ja haiguslehelt tööle naastes kuulis, kuidas ülemused omavahel arutasid ja avaldasid arvamust - kuidas küll Riina üksikemana ära elab kui haiguslehel viibib ning avaldati isegi arvamust, et Riina teenib elatist enese müümisega.
See solvas Riinat südamepõhjani.


Järgmine juhtub iseloomustab ilmekalt ülemuste suhtumist oma töötajatesse ja klientidesse. Kassa ette oli tekkinud haisev hunnik, sest kõhuhädaga vanainimene ei jõudnud tualetti. Koristajat ei kutsutud ja kassiirid pidid istuma selle tugeva haisu sees umbes tunni. Kliendid tassisid oma jalanõudega seda laiali. Riina rääkis seda oma otsesele juhile, kes lihtsalt lihtsalt naeris selle üle. Riinal oli süda paha ja klientide ees piinlik ning ta sai hurjutada selle eest, et midagi öelda julges.


Riina otsustas ise lahkumisavalduse kirjutada ja lahkus sirge seljaga.Ta teadis, et selles firmas ei ole töötajal lubatud mõelda ega arvamust avaldada- sa oled lihtsalt oma ülemuste tujudele alluv ori.

                                                                                                           Allikas: Töötaja kiri