Prisma konkurendid ööpäevaringselt avatud kaupluseid ei plaani

28. veebruar 2018

Prisma konkurendid ei mõista kaupluseketi otsust muuta Tallinnas Sikupilli keskuses olev pood ööpäevaringselt avatuks ja ise sellist algatust ei plaani.


Coopi kommunikatsioonijuht Martin Miido ütles ERR-ile, et ärilises mõttes tundub see ebaratsionaalne samm.


"Me ei näe põhjust, miks peaks ööpäev läbi töös hoidma hulk inimesi ja valgustama mitu tuhat ruutmeetrit kaubanduspinda, kui kõigil inimestel on tööiseloomust sõltumata võimalik ka praegustel lahtiolekuaegadel kauplust külastada," ütles ta.


Rimi pressiesindaja Katrin Bats ütles, et Prisma otsus paneb kukalt kratsima. "Hetkel on tööturul väga suur teenindajate puudus ning surve on pigem kaupluste avamisaegade lühendamisele. Heade teenindajate leidmine ka päevaseks ajaks on väga keeruline," nentis ta.


Ta lisas, et Rimi 24 tundi avatud poe mõtet viimastel aastatel kaalunud ei ole.

Selveri pressiesindaja Karl-Villiam Vaserik lausus, et Selver ööpäevaringselt avatud kauplusi samuti ei plaani.


"Meie praktika on näidanud, et hilisõhtusel ajal külastavad toidupoodi väga vähesed kliendid. Seega Selver ei plaani kindlasti ühtegi enda kauplust avada ööpäevaringselt," ütles Vaserik.


Maxima Eesti kaubandusdirektor Marko Põder ütles, et käibe suurus ja lisanduvate kulude suhtarv ei õigusta Eesti oludes hüpermarketi ööpäevaringselt avatuna hoidmist. Ta märkis, et Maxima selliste lahtiolekuaegade peale ei mõtle.


"Öisel ajal on nimelt tarbija valik kaupluses pigem väga tagasihoidlik – kas päeval kauplusest osta ununud võipakk või piim, kuid suuremaid sisseoste öisel ajal ei tehta. Mis puudutab kaupleja kulusid öisel lahtiolekuajal, siis see toob endaga kauplejale kaasa eraldi nõudeid, kas või näiteks turvanõuded, mis peavad olema rangemad," kommenteeris Põder.


Tallinnas Sikupilli kaubakeskuses asuv Prisma Peremarket hakkab 1.
märtsist olema avatud ööpäevaringselt.


                                                                                            Toimetaja: Aleksander Krjukov