Peterson: Eesti tööandjaid ei huvita, et tööjõud ära sureb, kui saab tuua 5000 inimest Ukrainast juurde

27. juuni 2017

Eesti Tööandjate Keskliit leiab, et vastutust tööohutuse ja -tervishoiu eest peaks olema jagatud töötaja ja tööandja vahel ning et tervisekontrolli eest peaks vastutama ja tasuma töötaja. "Tööandjad otsivad võimalust, kuidas töötajaid veel ohtlikumasse situatsiooni panna. Kui meil täna on olukord, kus tööõnnetuste, eriti raskete tööõnnetuste arv kasvab ja kutsehaigusi ei suudeta isegi mitte kokku lugeda, siis mulle tundub, et nad tahavad asja ajada veel hullemaks," ütles Eesti Ametiühingute Keskliidu esimees Peep Peterson.

Eesti Tööandjate Keskliit leiab, et vastutust tööohutuse ja -tervishoiu eest peaks olema jagatud töötaja ja tööandja vahel. Eesti Ametiühingute Keskliidu esimehe Peep Petersoni hinnangul peaksime eeskuju võtma hoopis Soomest. "Küsimus on selles, et kuidas see tegelikult toimima hakkab ja kas reaalselt neid reegleid täidetakse. Meie põhjanaabrid on läinud pigem seda teed, et vastutab äriahela kõige suurem tipp, näiteks ehitusel peatöövõtja. Me pigem pooldame seda, see on andnud toimivamaid lahendusi," märkis ta.


Tööandjate ettepanek tooks Petersoni sõnul ka tööinspektsioonile kordades rohkem töökoormust. "Sisuliselt võib tekkida situatsioon, kus vigastatud töötaja jääb ise süüdi. Tegelikult on need situtatsioonid alati natuke keerulisemad. Tööandjate ettepanek tekitab hiigelsuure bürokraatiamassi. Kui ühelt poolt soovitakse bürokraatiat vähendada, siis selle ettepanekuga nad kahe-kolmekordistavad tööinspektsiooni tööd," nentis Peterson.


Tööandjate Keskliit tegi ka ettepaneku, et enne tööle asumist vajaliku tervisekontrolli eest vastutaks ja tasuks töötaja ise. "Tööandjad otsivad võimalust, kuidas töötajaid veel ohtlikumasse situatsiooni panna. Kui meil täna on olukord, kus tööõnnetuste, eriti raskete tööõnnetuste arv kasvab ja kutsehaigusi ei suudeta isegi mitte kokku lugeda, siis mulle tundub, et nad tahavad asja ajada veel hullemaks," ütles Peterson. "Peaasi, et saaks odavalt, aga see, et tööjõud ära sureb, ei paista neid huvitavat, kui saab tuua 5000 inimest Ukrainast juurde."                                                                         

                                                                                                                    Allikas: Pealinn