Lugeja küsib: kas tööandja võib töötaja teise poodi tööle suunata?

14. august 2014

«Kas tööandja võib saata mu harupoodi tööle ilma minult küsimata? Olin nädala ühes toidupoes tööl ning nüüd tahetakse mind juba järgmisesse suunata. Põhjenduseks tuuakse sealne töötajate vähesus. Kas tööandjal on õigus seda teha?» uuris lugeja. 

Vastab tööinspektsiooni töösuhete osakonna juhataja Meeli Miidla-Vanatalu.  


Kõik oleneb sellest, milles pooled on töölepingu sõlmimisel kokku leppinud. Töölepingu seaduse § 20 eeldab, et töö tegemise koht lepitakse kokku kohaliku omavalituse üksuse täpsusega.


Kui töötaja töölepingus on töötamise kohana märgitud näiteks Tallinna linn ja tööandjal on kauplused (töökohad) Tallinna erinevates linnaosades, siis võib ta töötajat ka ühest harupoest teise ümber paigutada. Kui aga töökohana on märgitud konkreetne kauplus, siis saab töötaja teise harupoodi suunata vaid poolte kokkuleppel ehk töötaja nõusolekul.


Kahtlemata peab töötaja tööülesannete täitmise koha muutus toimuma mõistlikult ja mõlema poole huve arvestades.



Allikas: Tarbija24