Lugeja küsib: kas saan taotleda töögraafikut, mis võimaldaks õhtuti lapsega olla?

17. oktoober 2014

«Olin lapsepuhkusel kodus, aeg hakkab täis saama ja peaksin tagasi tööle minema, kuid tööpäevad on pikad ja vahetustega. Kas tööandja võib siis minuga lepingu lõpetada või on mul õigus paluda tööd 8.00-17.00 E-R? Laps käib lasteaias ja ma ei saaks õhtuti töötada,» küsib ema.


Vastab jurist  Grete Lüüs advokaadibüroost LMP.

Töölepingut saab muuta ainult poolte kokkuleppel (töölepingu seadus § 12). Töötaja naasmisel tööle pärast lapsehoolduspuhkust lasub tööandjal kohustus pakkuda talle tööd samadel tingimustel, milles viimati kokku lepiti. Mõlemal lepingupoolel on võimalik esitada ettepanekuid töötingimuste muutmiseks, kuid muutuste realiseerimiseks tuleb jõuda kokkuleppele. Kindlasti tasub paluda töögraafiku muutmist, kuid seadusest sellist kohustust tööandjale ei tulene.


Allikas: Tarbija24