Läbirääkimised töölepingu seaduse muutmiseks algavad aprilli lõpus

19. aprill 2011

Ametiühingute Keskliidu esimehe Harri Taliga ja sotsiaalministri Hanno Pevkuri tänasel kohtumisel tõdesid osapooled, et töölepingu seadus vajab mitmes küsimuses täpsustamist ning esimene kolmepoolne kohtumine selles küsimuses leiab aset 29. aprillil.

Harri Taliga sõnul andis minister kohtumisel mõista, et suur osa ametiühingute esitatud ettepanekutest seaduse muutmiseks on igati mõistlikud ning jõuavad tõenäoliselt peagi ka seadusesse.

 

“Samas on meie ettepanekutes ka mitmeid põhimõttelisi küsimusi, mille osas võib eeldada keerulisi läbirääkimisi – näiteks tööandjale rikkumise eest määratavad sanktsioonid, koondamise keelamine palgalangetusega mittenõustumise korral, töölepingu lõppemine ebaseadusliku koondamise puhul jms,” nentis Taliga.

 

“Ametiühingud on kindlad, et meie ettepanekud nendes küsimustes on igati õigustatud ning töötajate piisava kaitse tagamiseks vajalikud. Alustame nende küsimuste arutamist ministeeriumi, tööandjate keskliidu ja TALOga reedel, 29. aprillil,” kinnitas ametiühingujuht.

 

Ametiühingud esitasid aprilli alguses Sotsiaalministeeriumile ja Tööandjate Keskliidule 25 ettepanekut töölepingu seaduse ja teiste tööõigusaktide muutmiseks, et suurendada töötajate kaitset töösuhetes ning motiveerida tööandjaid seaduskuulekamale käitumisele.

 

Tutvu esitatud ettepanekutega siin.

 

Lisainfo:

Harri Taliga     

Ametiühingute Keskliidu esimees

55 53 48 40

 

Helena Loorents

Ametiühingute Keskliidu kommunikatsioonijuht

6 412 808

51 21 067

helena@eakl.ee