EAKL: kas riik loobub avalike teenuste rahastamisest?

17. november 2010

Eesti Ametiühingute Keskliidu esimehe Harri Taliga sõnul jääb Reformierakonna majandus- ja rahandusprogrammi lugedes õhku küsimus, kuidas on Eesti riigil võimalik maksude lõputu langetamisega tagada vajalike avalike teenuste ja hüvede kättesaadavus.

EAKLi esimehe sõnul ei nähtu Reformierakonna programmist, kuidas kavatseb erakond arvestada OECD, WHO ja teiste ekspertide soovitustega suurendada Eesti elanike sotsiaalset turvalisust.
“Eesti sotsiaalkulutused on niigi arenenud riigi kohta häbiväärselt madalad ning süsteem toetab ebaproportsionaalselt suures mahus jõukamat osa elanikkonnast – Reformierakonna programm ei lahenda seda vastuolu,” kinnitas Taliga.
Ametiühingute Keskliidu esimees tõdes, et programmis leidub punkte, mille elluviimise vajadust on ametiühingud juba aastaid rõhutanud. 
“Meil on heameel näha Reformierakonna programmis tööõnnetus- ja kutsehaiguskindlustuse kehtestamise punkti. Samuti rõhutasime meiegi oma poliitikaettepanekutes vajadust kaotada erisoodustusmaks investeeringutelt töötajate täiendõppesse. Soovime kindlasti nende ja teiste küsimuste osas algatada Reformierakonnaga konsultatsioone, et selgitada välja nende ettepanekute täpsemad üksikasjad ning leida koostöös parimad lahendused,” ütles Taliga.
Ametiühingujuhi sõnul on tal eriti suured ootused Reformierakonna lubaduse suhtes kaasata senisest enam tööturupoliitika korraldamisse sotsiaalpartnereid. “Võimatu on püüelda Põhjamaade tiigri tiitli suunas ilma, et ametiühingute ja tööandjatega peetaks sisulist ja tõsist dialoogi,” tõdes keskliidu juht.
 
Lisainfo:
Harri Taliga     
Ametiühingute Keskliidu esimees
55 53 48 40