Ametiühingud arutavad erakondadega sotsiaalsüsteemi väljavaateid

27. jaanuar 2011

Rahvusraamatukogus toimub Eesti Ametiühingute Keskliidu eestvedamisel avalik arutelu Eesti erakondade esindajatega sotsiaalkindlustuse tuleviku küsimustes.

Ametiühingute Keskliidu esimehe Harri Taliga sõnul kutsus keskliit Riigikogu fraktsioonide esindajaid avalikule väitlusele, et arutada uute võimalike kindlustusliikide vajadust ning anda erakondadele võimalus selgitada valimisprogrammides esitatud pensioni-, ravi- ja töötuskindlustuse arendamise lubadusi.

 

“Buumi ajal lubas riik endale jaanalinnupoliitikat – kuna raha oli palju, võisid valitsejad kuhjuvatest probleemidest mööda vaadata. Täna vajame selgeid vastuseid küsimustele, kuidas tagada sotsiaalne turvatunne, mille vähesust on Eestile ette heitnud ka OECD jt ,” rääkis Harri Taliga.

 

Arutelus osalemisest on teatanud Eiki Nestor Sotsiaaldemokraatlikust erakonnast, Taavi Rõivas Reformierakonnast, Peeter Laasik ja Vladimir Šokmann Keskerakonnast, Liisa-Ly Pakosta ja Urmas Reinsalu Isamaa ja Res Publica Liidust ning Maret Merisaar ja Aleksander Laane Erakonnast Eestimaa Rohelised. Ümarlaua-arutelu juhib ajakirjanik Ainar Ruussaar.

 

“Erakondade sotsiaaldebatt 2011 – metsik ida või kuldne lääs?” leiab aset Rahvusraamatukogu suures saalis kell 10.00-12.30 ning on kõigile huvilistele avatud ja tasuta.

 

Lisainfo:

Harri Taliga     

Ametiühingute Keskliidu esimees

55 53 48 40