Ametiühingud annavad peaministrile üle sotsiaaldialoogi edendamise ettepanekud

19. aprill 2018

Eesti ametiühingute delegatsioon kohtub täna hommikul kell 9.30 Stenbocki majas peaminister Jüri Ratasega, et anda talle üle ametiühingute koostatud sotsiaaldialoogi edendamise pakett, millega soovitakse tõsta majanduse tootlikkust ja tagada sisukam koostöö töötajate, tööandjate ja valitsuse vahel.


Ametiühingute Keskliidu esimehe Peep Petersoni sõnul on paketti kokku pandud kuus ettepanekut alates kolmepoolsete läbirääkimiste tava taastamisest sotsiaalpartnerite tugevdamise ja paindlikuma tööõiguse väljaarendamiseni.

 

„Kui me tegelikult soovime põhjamaist majandust ja heaolu, peame üle võtma ka teatud töömeetodid, mille mõte on otsida tasakaalu tööturu osapoolte huvide vahel ja aidata sellega kaasa majanduse pidevale tõhustamisele,“ rääkis Peterson.

 

Tema sõnul on sotsiaaldialoogi taaselustamine ka Euroopa Komisjoni presidendi Jean-Claude Junckeri üks olulisemaid algatusi, millega loodetakse samuti suunata tööandjaid ja töötajaid suurema efektiivsuse otsingutele ja majanduse konkurentsivõime tõstmisele. Sotsiaaldialoogi arendamine riigi, sektori ja ettevõtte tasemel on üks osa Euroopa Sotsiaalõiguste Sambast, mis sai riigipeade allkirjad Eesti eesistumise ajal möödunud aasta novembris Göteborgi tippkohtumisel.

 

Ametiühingute koostatud sotsiaaldialoogi edendamise pakett on antud tutvumiseks ka tervise- ja tööminister Jevgeni Ossinovskile ja Tööandjate Keskliidu juhatajale Toomas Tamsarile.

                                                                                                                     Allikas: EAKL